Mongolsko je ďalekou a neznámou destinácoiu ale aj tak ma čo ponuknuť. V poslednom roku navštívilo Mongolsko približne 476 tis. turistov. Turisti najčastejšie prichádzaju z ČĽR, RF, Kórejskej republiky, ďalšie miesta zaujímajú Japonsko, USA, SRN, Francúzsko a ďalšie krajiny. Mongolská vláda považuje cestovný ruch za jednu z priorít rozvoja ekonomiky a má cieľ prilákať milión turistov v roku 2015. V posledných rokoch predstavujú príjmy z cestovného ruchu významnú časť (cca 10%) HDP. Vzhľadom na zložité podmienky pre cestovateľov prevláda organizovaná turistika, väčšinou však cudzinci prichádzajú zo súkromných dôvodov. Najväčšiou slabinou Mongolska pre cestovateľsky ruch je infraštruktúra hoci vláda do nej začína investovať peniaze. Výstavba infraštruktúry vzhľadom na rozlohu a plánovaný rozvoj krajiny patrí medzi priority mongolskej vlády. Do oblasti rozvoja infraštruktúry smeruje nezanedbateľná časť zahraničnej rozvojovej pomoci a spolupráce. Napriek tomu je infraštruktúra stále slabinou mongolskej ekonomiky a niektoré firmy budujú pre nich nutné projekty samy. Najdôležitejšími oblasťami infraštruktúry vzhľadom nau klimatické a geografické podmienky sú energetika a doprava.
Mongolska step a budhisticke klaštory Prehliadka Ulánbátare, prírodná rezervácia Elsom Tasarkhei, unikátna kombinácia stepi, hôr, lesov a piesočných dún, jazda na koňoch, výlety ľudoprázdnou krajinou, slávny Charchorin - legendárny hlavné mesto Veľkej ríše Mongolov, budhistické kláštory, národný park Chustai, lukostreľba a jazda na ťavách.
Púšť Gobi Akční turisti, ktorí milujú pohyb a voľnú prírodu, sa v tomto zájazde nájdu. Mongolsko je rajom pre aktívnych turistov a treking v tejto rozľahlej a rôznorodej krajine má svoje čaro. Noci strávite v absolútnej divočine uprostred ničoho pri ohni, obklopení horami, púšťou a zažijete na vlastnej koži život mongolského nomáda. Gobi zaberá asi 30 % plochy Mongolska a tiahne sa v oblúku dlhom približne 1 500 km od juhovýchodných výbežkov pohoria Altaj až k hraniciam Mandžuska na východe. Severnú hranicu tvorí pohorie Jablonový chrbát a južnú Tibetská náhorná plošina a čínske nížiny. Priemerná nadmorská výška je približne 1 000 m a prevažná väčšina povrchu púšte je pokrytá skalami, nie pieskom (piesočné duny zaberajú len 3 % celkového povrchu púšte)
Niečo pre milovnikov Mongolskej histórie Najväčší sviatok v Mongolsku, NAADAM. Pre milovníkov histórie je určená návšteva pozostatkov Kharkhorumu, hlavného mesta Čingischánovej ríše. Tajomné kláštory aj paleontologické múzeum dinosaurov. Národný park CHUSTAJ (Brezové hory), kde bol v roku 1994 vypustený kôň Převalský. Tajomná púšť Gobi. Civilizácia turistov takmer nedotknuté oblasti - ľudoprázdne pláne, cintoríny dinosaurov a neskutočné piesočné duny. Sídla Nomádov a noci pod hviezdami zaliatu oblohou. Prírodné a historická pestrosť mongolských stepí a púští. Kultúrna rozmanitosť, bohatstvo krajiny a intenzita farieb a tvarov jedného z najkrajších miest na svete. Pre milovníkov pohybu je určená prechádzka na koni. Okruh absolvujeme prenajatým vozidlom so skúseným mongolským vodičom. Pretože asfaltových ciest je tu poskromne, dlhšie úseky prekonáme letecky. Ubytovanie v Ulánbátare v hoteli, v prírode v komfortných zruboch a jurtách po dvoch osobách.